Ceramika łazienkowa
  • ROZPOCZYNAM REMONT

Bidety do łazienki

TEL:535015175

Kup produkty

Ustaw kierunek malejący

14 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

14 produkt(ów)

Bidety do łazienki

Bidety spotykane są coraz częściej zarówno w łazienkach prywatnych, jak i toaletach w miejscach użyteczności publicznej. Dzięki temu również zwiększa się dostępność tych urządzeń sanitarnych, a producenci oferują szeroki wybór modeli i stylistyk. Bogata oferta pozwala dopasować bidet stylistycznie do pozostałych elementów wyposażenia łazienki. Również baterie bidetowe proponowane są w wielu formach, modelach i z różną funkcjonalnością. Warto jednak pamiętać, że bidet zajmuje mniej więcej tyle samo miejsca, co sedes, więc znajdzie zastosowanie wyłącznie w przestronnych łazienkach o odpowiednio dużej powierzchni.

Bidety do łazienki - duży wybór

Wśród dostępnych na rynku modeli można rozróżnić modele bidetów stojących i podwieszanych – montowanych na stelażu podtynkowym. Zwłaszcza ten drugi rodzaj cieszy się coraz większym powodzeniem, ponieważ zapewnia znacznie bardziej estetyczne wykończenie z taką samą funkcjonalnością. Warto rozważyć zakup odpowiedniej deski bidetowej, która zadba o estetykę wnętrza. W ten sposób można upodobnić bidet do sedesu, choć ich przeznaczenie jest całkowicie inne.

Bidety do łazienki - historia i rozwój

Bidety, to urządzenia sanitarne, które pojawiły się w Europie w XVII wieku we Francji. Na początku stanowiły architektoniczny element wyposażenia luksusowych pomieszczeń, takich jak sypialnia. Jeden z wielkich ekonomistów i filozofów wykorzystywał bidet do mycia brody, natomiast inni przedstawiciele wysokiej klasy społecznej myli w nim swoje włosy. W erze wiktoriańskiej  bidety zaczęły być wykorzystywane jako urządzenia do podmywania (tak, jak współcześnie) i zaczęto je stawiać w łazience. Bidety najczęściej są produkowane z ceramiki, która uważana jest za bardzo wytrzymały, mocny, odporny na zniszczenia, uderzenia i zarysowania materiał. Ze względu na dużą popularność producenci zaczęli produkować je w różnych niekonwencjonalnych formach. 

Bidety do łazienki - wygoda

Bidet kiedyś nazywany był kucykiem, co oznaczało pozycję, jaką należało przyjąć podczas korzystania z niego. W jaki sposób go użytkować? Można na nim usiąść zarówno przodem do baterii bidetowej, jak i tyłem w zależności od własnych indywidualnych preferencji. Jednakże pierwszy sposób jest najbardziej korzystny. Umożliwia swobodną regulację temperatury wody i regulację jej strumienia. Te urządzenia sanitarne są bardzo często spotykane w łazienkach w mieszkaniach i domach prywatnych, hotelach oraz innych miejscach użyteczności publicznej. Nie tylko zwiększa się ich dostępność, ale producenci oferują również szeroki wybór różnych modeli, wzorów i kształtów.

Bidety do łazienki - oferta

Szeroka oferta bidetów dostępna w sklepie www.eplytki.pl umożliwia stylistyczne dopasowanie urządzenia do pozostałych elementów wyposażenia łazienki. Oprócz tego baterie bidetowe oferowane są w wielu modelach i formatach, dzięki czemu można wybrać odpowiadającą urządzeniu, którym dysponujemy. Bidet zajmuje mniej więcej tyle przestrzeni, co sedes, dlatego sprawdzi się przede wszystkim w łazienkach przestronnych. Bidety dzielą się na modele stojące i podwieszane, montowane na specjalnym stelażu podtynkowym. Przede wszystkim bidety podwieszane cieszą się ogromną popularnością, gdyż mają o wiele bardziej estetyczne wykończenie i taką samą funkcjonalność. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą bidetów dostępną w sklepie www.eplytki.pl. Masz pytania? Zadzwoń!