Wanny łazienkowe, wygodne i funkcjonalne

 

Wybierz producenta

TEL:535015175

Kup produkty

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 160

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 160

Wanny łazienkowe

Wanna jest fundamentalnym i klasycznym wyposażeniem łazienki, od którego wiele osób stopniowo odchodzi na rzecz o wiele praktyczniejszej kabiny prysznicowej. Z pewnością wanna jest niezastąpiona w przypadku długiej i relaksującej kąpieli i właśnie z takiego powodu niektórzy do tej pory je wykorzystują. Wanna bywa również problematyczna w łazienkach o małej powierzchni, więc nie zawsze istnieje możliwość, aby ją zamontować. Jeśli jednak zdecydujemy się na wannę, warto dokładnie przemyśleć swoją decyzję, aby wybrać produkt idealnie wpasowujący się w stawiane przed nim wymagania.

Materiały z jakich zrobione są wanny łazienkowe

Wanny dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, których wybór to indywidualna kwestia użytkownika. Kolejnym kryterium, na które warto zwrócić uwagę, jest komfortowe siedzisko lub zagłówek. Materiał, z którego wykonana jest wanna, wpływa na jej jakość, wytrzymałość, a także cenę. Do najpopularniejszych należą z pewnością wanny akrylowe, żeliwne, stalowe oraz marmurowe, które są produktem luksusowym i bardzo drogim.

Wanny łazienkowe - potrzeby

Wanna to podstawowy i klasyczny element wyposażenia każdej łazienki. Choć wiele osób z niej rezygnuje na rzecz kabiny prysznicowej, to w wielu domach, hotelach i pensjonatach nadal jest stosowana, a wręcz pożądana. A to z uwagi na możliwości, jakie daje, a których nie dostarcza zwykły prysznic. Wanna przede wszystkim umożliwia długą i relaksującą kąpiel po ciężkim dniu, czy też komfortową pielęgnację. To urządzenie sanitarne sprawdzi się przede wszystkim w przestronnych łazienkach, w których istnieje możliwość ich zamontowania. Zanim zdecydujemy się na konkretną wannę, warto dokładnie przemyśleć swoją decyzję, skupić się na swoich możliwościach, oczekiwaniach i potrzebach.

Wanny łazienkowe - funkcjonalność

Wanny dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i materiałach, których wybór, to indywidualna kwestia użytkownika. Zarówno kształt, jak i rozmiar warto dostosować do konkretnej łazienki. Natomiast materiał, z którego wanna została wykonana, ma duży wpływ na jej jakość, wytrzymałość, a w efekcie również cenę. Najpopularniejszymi wannami, są wanny akrylowe, stalowe, emaliowane i marmurowe. Najczęściej wybieranymi wannami są wanny akrylowe, gdyż charakteryzują się wysoką jakością, odpornością na zarysowania, uderzenia, pęknięcia, czy też żrące działanie silnych środków chemicznych wykorzystywanych do ich czyszczenia. Do ogromnych zalet bez wątpienia należy zaliczyć izolację termiczną! Dzięki tej funkcji woda w wannie bardzo długo pozostaje ciepła. Kolejnym plusem jest akustyka – wanna z akrylu tłumi dźwięki związane z nalewaniem lub spuszczaniem wody.

Wanny łazienkowe - praktyczność

Powierzchnia akrylowa jest miła w dotyku, gładka i ciepła.  Nie rdzewieje, dzięki czemu można cieszyć się nienagannym wyglądem przez wiele lat. Wanny emaliowane są wyposażone w specjalną powłokę, odporną na uszkodzenia, zarysowania, matowanie i odpryski. Są one również łatwe w utrzymaniu czystości, z uwagi na co, polecane są do codziennego użytkowania. W sklepie www.eplytki.pl dysponujemy wannami wykonanymi z akrylu i konglomeratu oraz wannami emaliowanymi. Dostępne są w różnych kształtach. Są to między innymi wanny prostokątne, asymetryczne i wanny z hydromasażem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Masz pytania? Zadzwoń!