Płytki ścienne, kafelki ceramiczne

 

Wybierz producenta

TEL:535015175

Kup produkty

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 3610

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 3610

Płytki ścienne - Piękne, nowoczesne wnętrza z płytkami ceramicznymi na ścianie. - eplytki.pl

Jaki jest sekret popularności płytek ściennych? Zalety tego rozwiązania są następujące: ich trwałość, łatwość utrzymania czystości i możliwość samodzielnego montażu. Płytki ceramiczne to idealna propozycja dla osób planujących remont swojego mieszkania!

Zalety płytek ściennych:

  • Trwałość. Mogą trwać tak długo, jak tylko zechcesz. Płytki nie są podatne na pęknięcia i odpryski, są praktycznie niezniszczalne!
  • Łatwość utrzymania w czystości. Płytki ceramiczne można myć wilgotną szmatką. A jeśli chcesz, możesz to robić codziennie!
  • Trwałość koloru i wzoru. Płytka to monolityczna struktura, która nie zmienia swojego wyglądu na przestrzeni lat. Tak więc, płytki ścienne pozostaną w idealnym stanie znacznie dłużej niż inne opcje, takie jak tapety lub farby na ścianie, które mogą blaknąć lub złuszczać się w czasie. Pojedyncze płytki można w razie potrzeby wymienić - łatwo się odklejają i doskonale pasują z powrotem na miejsce.

Płytki ścienne wyglądają również atrakcyjnie: niezależnie od tego, czy położysz je w kuchni, przedpokoju czy łazience.

  • nigdy nie będą wyglądać staroświecko. Szeroka gama kolorów i wzorów jest bardzo imponująca.


Płytki ścienne
W dzisiejszych czasach można wybierać spośród różnych rodzajów płytek:

  • Płytki szkliwione są gładkie, mają jednolity kolor po obu stronach, są łatwe do utrzymania w czystości i wodoodporne. Są doskonałym wyborem do łazienek, kuchni i innych pomieszczeń o wysokim poziomie wilgotności.
  • Nieszkliwione płytki ścienne nie mają twardej powłoki glazury na wierzchu, która chroni je przed wsiąkaniem wody w pory powierzchni. Płytki te są bardziej miękkie niż glazurowane i wymagają ostrożniejszego obchodzenia się z nimi podczas instalacji w miejscach o podwyższonej wilgotności lub nad głowicami prysznicowymi/kranami, które emitują duże ilości strumienia wody.

Płytki ścienne są jedną z najbardziej uniwersalnych form płytek dostępnych na rynku.

Za ich pomocą można uzyskać efekt zbliżony do farby, tapety czy boazerii. Można je również łączyć ze sobą, tworząc niezwykłe wzory i efekty, które rozbijają większe powierzchnie na mniejsze.
Wiele osób lubi płytki ścienne, ponieważ mogą one nie tylko pięknie wyglądać, ale również pomóc utrzymać ciepło w domu w chłodniejszych miesiącach. Stałe ciepło emitowane przez płytki ścienne pomaga chronić przed przeciągami i zimnym powietrzem przesączającym się przez uszkodzone okna i drzwi, czyniąc je wygodnymi miejscami do spędzania czasu przez cały rok, nawet gdy centralne ogrzewanie nie jest włączone.

Jednym ze sposobów na stworzenie naprawdę zindywidualizowanej przestrzeni z płytkami ściennymi jest użycie ich na różne sposoby w całym domu.

Na przykład jeśli masz dużą kuchnię, może ona wyglądać przytłaczająco z jednym zwykłym kolorem. Jednak przy użyciu płytek do tworzenia różnych projektów na backsplash za licznik i wyspe, jak również pokrycie części ścian, można dać każdemu obszarowi swoją własną osobowość. W łazience, płytki ścienne są jeszcze ważniejsze. Użycie kombinacji mniejszych płytek ściennych i większych centralnych płytek podłogowych tworzy wspaniały efekt wizualny, który jest uzupełniany przez wszelkie dodatkowe dekory, takie jak mozaiki lub murale.
W sypialni, płytki są zazwyczaj używane na podłodze. Jednak mogą one być również stosowane na określonych obszarach ściany, takich jak nad głową, aby stworzyć oszałamiający wygląd projektu, który jest łatwy do utrzymania i opieki. Jest to również popularne w przedsionkach lub niszach, gdzie masz miejsce na wiele płytek, aby utworzyć większy wzór na jednym obszarze ściany.

Przy tak wspaniałym wyborze kolorów i stylów dostępnych w naszym sklepie, łatwo jest dodać szczegóły, które sprawiają, że każdy pokój jest naprawdę wyjątkowy, nawet jeśli używasz tego samego stylu w całym domu.

Nie ma ograniczeń co do tego, co można osiągnąć z płytek, czy jesteś w trakcie renowacji całego domu lub szukasz czegoś specjalnego dla jednego pokoju w szczególności.
Trwałe, uniwersalne i stylowe - jest wiele powodów, dla których warto wyłożyć ścianę płytkami. Z więcej niż wystarczająco dużo kolorów i tekstur dostępnych z których można wybrać, może być trudno znaleźć odpowiednie płytki do domu. Niezależnie od tego, czy szukasz nowoczesnych płytek ściennych, czy czegoś bardziej tradycyjnego, mamy kilka bezcennych porad, jak znaleźć to idealne dopasowanie.


Czy to jako część ogólnego projektu renowacji, czy tylko dla ścian akcentowych w niektórych pomieszczeniach, kafelkowanie to świetny sposób, aby naprawdę pomóc przekształcić swój pokój - i przy tak wielu wzorach i opcjach kolorystycznych dostępnych w tych dniach, każda przestrzeń jest w zasięgu ręki!
Płytki występują w wielu materiałach i mają szeroką gamę faktur i wykończeń. Nasz sklep oferuje płytki wykonane między innymi z porcelany, ceramiki, szkła, kamienia naturalnego i tworzywa sztucznego. Płytki mogą być glazurowane lub nieszkliwione, matowe lub błyszczące. Niektóre płytki mają dodatkowe wykończenia, takie jak efekty metaliczne, które zwiększają ich efekt wizualny. Ważne jest, aby zdecydować, co główne zastosowanie dla obszaru wyłożonego płytkami będzie, ponieważ wpływa na to, jak trwałe płytki powinny być - płytki łazienkowe muszą być wodoodporne, podczas gdy płytki kuchenne mogą potrzebować wytrzymać wysokie temperatury, więc istnieją różne rodzaje dostępne dla każdej aplikacji.

Płytki ścienne do łazienki dostępne są w wielu różnych wzorach i kolorach. Każdy znajdzie tu opcję dla siebie: proste i gładkie, szkliwione i teksturowane, kolorowe i żywe, i wiele innych!

Płytki te ułatwiają stworzenie niepowtarzalnej atmosfery w każdej łazience; mogą być stosowane jako część wystroju lub jako główny element pomieszczenia.
Glazurowane płytki ścienne są zazwyczaj zaprojektowane przy użyciu klasycznych wzorów, takich jak heksagonalne, ośmiokątne, kwadratowe lub prostokątne kształty. Zapewniają one estetyczny wygląd, który wygląda dobrze pod każdym kątem, nie będąc zbyt rozpraszające dla oka - idealne dla relaksującej przestrzeni, gdzie chcesz, aby twój umysł, aby zrelaksować się po długim dniu w pracy.


Najpiękniejsze ściany na świecie nie może wynosić do dużo, jeśli mają nudne, standardowe płytki na nich. Aby nadać ścianom charakteru i uczynić przestrzeń bardziej przyjazną, ważne jest, aby wiedzieć, jakiego rodzaju płytek ściennych należy użyć.
Płytki ścienne są w różnych kształtach, rozmiarach, materiałach i kolorach, więc upewniając się, że wybierzesz te właściwe jest niezbędne do tworzenia atrakcyjnych ścian. Upewnij się, że bierzesz pod uwagę takie rzeczy jak schemat kolorów w pokoju, wraz z czynnikami takimi jak trwałość i czystość. Nawet małe szczegóły projektu, takie jak dwutonowe płytki ścienne mogą poprawić każdy styl projektowania wnętrz.