Płytki gresowe

 

Wybierz producenta

TEL:535015175

Kup produkty

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 2594

Ustaw kierunek malejący

1-24 z 2594

Gres

Gres jest bardzo często wybierany podczas wykonywania prac wykończeniowych, ponieważ charakteryzuje się niską nasiąkliwością oraz mrozoodpornością. W praktyce oznacza to, że można ich z powodzeniem używać przy wykończeniach tarasów, balkonów oraz altanek, ponieważ są bardzo odporne na niskie temperatury. Zapewnia to doskonały wygląd bez pęknięć przez bardzo długi czas. Ich niska nasiąkliwość powoduje, że są odporne na zabrudzenia i stosunkowo łatwe w czyszczeniu. Sprawia to, że płytki gresowe można z powodzeniem zastosować także w wykończeniach wnętrz.

Płytki gresowe - właściwości

Gres jest materiałem bardzo wytrzymałym i odpornym na zarysowania, dzięki czemu jego niesamowitym wyglądem oraz praktycznością możemy cieszyć się przez długi czas. Gresy można podzielić na gres techniczny, szkliwowany i polerowany. Gres techniczny jest zdecydowanie najbardziej wytrzymały, dzięki czemu dobrze sprawdzi się ułożony w miejscach narażonych na ścieranie związane z użytkowaniem. Gres polerowany wyróżnia się swoją niesamowitą elegancją, jednak jest on mniej podatny na uszkodzenia i zarysowania. Gres szkliwiony natomiast jest nieco bardziej wytrzymały od polerowanego, przy czym zachowuje doskonałe własności estetyczne.

Gres to doskonały materiał na podłogę. Jest trwały, odporny na zarysowania i łatwy w utrzymaniu czystości.


Nie straszna mu wilgoć i zabrudzenia, dlatego często stosuje się go w łazienkach i kuchniach. Jeśli szukamy tańszego rozwiązania, warto postawić na gres techniczny lub gres na podłogę.
Jest to materiał, który powstaje przy użyciu tych samych materiałów i metod produkcji, co kamionka do zastosowań architektonicznych, ogrodowych czy stołowych. Różnica polega na jego wyglądzie: gres techniczny ma matowe wykończenie, a jego elementy dekoracyjne są znacznie mniejsze niż na gresie tradycyjnym.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo modele z dekoracją w różnych odcieniach kolorystycznych i różnorodnych wzorach.


Gres techniczny jest dostępny w szerokiej gamie wymiarów i faktur powierzchni, w zależności od jego zastosowania.


Od dziesięcioleci stosowany jest jako materiał podłogowy do dużych hal lub pomieszczeń o małym natężeniu ruchu, ponieważ jest szczególnie odporny na wilgoć i zabrudzenia, co sprawia, że może być stosowany również w łazienkach i kuchniach.
W naszej ofercie znajdą Państwo modele o strukturze powierzchniowej, ryflowanej lub antypoślizgowej.
Płytki tego typu dostępne są w różnych rozmiarach i odcieniach kolorystycznych. Występują również jako pojedyncze płytki wielkoformatowe do pokrycia większych powierzchni.


Gres techniczny doskonale nadaje się do wykładania podłóg w garażach i warsztatach, ponieważ jest odporny na działanie oleju i innych płynów typowych dla tego typu pomieszczeń.


Gres techniczny może być również stosowany do układania w ogrodzie. Posiada on doskonałe właściwości izolacyjne i chroni przed wilgocią, nie ulega przemarzaniu i nie pęka przy dużych wahaniach temperatury. Płytki z gresu technicznego są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i fakturach powierzchni: od kwadratowych płytek o idealnie płaskiej powierzchni do dużych antypoślizgowych gresów.