Zlewozmywaki kompozytowe

TEL:535015175

Kup produkty

Ustaw kierunek malejący

10 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

10 produkt(ów)

Zlewozmywaki kompozytowe

Zlewozmywaki kompozytowe to tańsza alternatywa dla zlewów granitowych. Są wykonane podobnie, ale zawierają mniej minerału, a więcej wypełniacza. Dzięki temu wykazują się większą elastycznością, co bezpośrednio wpływa na odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zlewozmywaki kompozytowe dostępne są w wielu różnorodnych kolorach, które można określić jako „barwy ziemi”. Można wybierać pomiędzy zlewami w odcieniach jasnego beżu, przez brązy aż po niemalże czarne propozycje. Kolejną cechą charakterystyczną zlewozmywaków kompozytowych jest chropowata powierzchnia, która wynika z zawartych cząstek mineralnych. To porządne i trwałe rozwiązania, które z pewnością sprawdzą się w wielu kuchniach. Zapewniają świetny wygląd i wysoką funkcjonalność. Dostępne są w różnych formach – jedno lub wielokomorowe, z ociekaczem lub bez. Często można również wybrać zlewozmywak kompozytowy wraz z baterią o identycznym wzorze i strukturze, co sam zlew. Minusem takiego rozwiązania jest podatność na plamy i odbarwienia wynikające z długotrwałego działania np. kawy lub herbaty. Jeśli szybko pozbywamy się wszelkich plam i zacieków, to nie będzie miało to wpływu na wygląd i funkcjonalność zlewozmywaka.

Zlewozmywaki kompozytowe

Zlewozmywaki kompozytowe to bardzo duża grupa produktów, która doskonale odnajduje się na rynku elementów wyposażenia kuchni. Można powiedzieć, że zlewy kompozytowe to swego rodzaju tańsza alternatywa dla zlewów granitowych. Mają ze sobą wiele wspólnego – obie grupy produktów wykonywane są w ten sam sposób, czyli składają się z minerału i specjalnego spoiwa czy też wypełniacza. Różnica tkwi w proporcjach – zlewozmywaki kompozytowe posiadają więcej dodatku, a mniej czystego minerału. Ma to wpływ na charakterystykę produktu, ponieważ większa ilość wypełniacza sprawia, że zlewozmywaki kompozytowe są znacznie bardziej elastyczne. W wielu przypadkach to zaleta, ponieważ ta cecha zwiększa wytrzymałość zlewu na uszkodzenia mechaniczne, skłonność do ewentualnych pęknięć czy występowania uszczerbków. Powierzchnia zlewozmywaków kompozytowych jest delikatnie chropowata, ale nie jest nieprzyjemna w dotyku. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na zlewozmywaki kompozytowe? Przede wszystkim dlatego, że to produkt o świetnym stosunku ceny do jakości.

Zlewozmywaki kompozytowe

To odpowiednie rozwiązanie dla każdego, kto nie chce lub nie może przeznaczyć większej ilości środków na zakup zlewozmywaka wykonanego z granitu. Modele kompozytowe sprawdzą się równie dobrze, zapewniając doskonałe właściwości funkcjonalne i świetny wygląd. Możliwość doboru kolorów jest stosunkowo szeroka i obejmuje przede wszystkim odcienie zaliczane do barw ziemi, czyli będą to głównie beże, jasne i ciemne brązy oraz niemalże czarne propozycje. Dzięki temu zlewozmywak kompozytowy może być idealnym uzupełnieniem każdej kuchni bez względu na styl, w jakim została wykończona. Minusem, o którym należy wspomnieć, jest podatność na plamy np. z kawy lub herbaty, jeśli nie zostaną szybko usunięte z powierzchni zlewu. Dbając o to, aby zlewozmywak z kompozytu był czysty, nie należy bać się tej drobnej wady, bo plamy powstają po długotrwałym działaniu brudzącej substancji. Zlewozmywaki kompozytowe mają ogromną liczbę zalet i naprawdę niewiele wad, więc warto wziąć je pod uwagę podczas wykańczania kuchni. Sprawdź dostępne modele i wybierz taki, który odpowiada Twoim oczekiwaniom.