Nowości - Płytki

Płytki jak kamień. Ciekawy pomysł na wnętrza

Płytki jak kamień. Ciekawy pomysł na wnętrza

Płytki jak kamień są tańszą alternatywą prawdziwych kamieni. Tańszą i lżejszą, a przy tym wcale nie gorszą. Wyglądają na naturalne, występują w różnych rozmiarach i strukturach, mogą imitować kamienne bloki. Płytki jak kamień można układać na ścianach, na podłodze i na tarasie. Wszędzie tam, gdzie chcemy stworzyć wnętrze oryginalne i zachowujące piękno.

Płytki jak kamień – idealna imitacja

By cieszyć się pięknem kamiennych płyt, wcale nie trzeba wydawać majątku. Idealna imitacja, czyli kamienne płyty nie do odróżnienia od kamienia prawdziwego, to kwestia wydatku ok. 200 zł za 1 m2, gdy sięgamy po produkt z najwyższej półki. Ale płytki jak kamień można kupić już za kilkadziesiąt złotych za 1 m2. Chociaż pada tu słowo „imitacja”, w wielu przypadkach płytki te wyglądają jak kamień naturalny, odwzorowując naturę w zakresie struktury czy koloru. To niemal tak, jak z dobrze „podrobioną” biżuterią – często nie do odróżnienia od oryginału.

Gdzie układać płytki jak kamień?

Przeciwwskazań w tej kwestii nie ma, czyli właściwie wszędzie tam, gdzie układa się płytki ceramiczne. Producenci, kierując się względami estetycznymi podpowiadają, że płytki imitujące kamień warto ułożyć w miejscach, które narażone są na częstszy dotyk, zarysowania lub przetarcia. Okażą się praktyczne i nie do zastąpienia innymi rozwiązaniami. Idąc na skróty – układać w miejscach, w których zwykłe pomalowanie ściany nie wystarcza, bo należałoby malować ją bardzo często. Ale oczywiście nie tylko tam. Płytki, które wyglądają jak kamień i mają formę dużych bloków, poza tym że są bardzo praktyczne, mają też inne zalety. Wybierają je ci Klienci, którzy cenią piękno wystroju wnętrz. Patrząc na przykładowe aranżacje, trudno nie zachwycić się ich naturalnym wyglądem, szlachetnym połyskiem i kolorami, bliskimi naturze. Wobec tego – ten rodzaj płytek doskonale nadaje się na ścianę w salonie lub w innych pomieszczeniach w domu; na podłogę, na taras.

Płytki jak kamień w opinii specjalistów

Zdaniem specjalistów płytki imitujące kamień mają same zalety:

  • wyglądają niezwykle naturalnie i estetycznie
  • są trwałe i odporne na zabrudzenia, uszkodzenia bądź zarysowania
  • szybko się je układa
  • ułożone bez szczelin i fug – nie będą „przyjmowały” kurzu
  • nie obciążają ściany, ponieważ są o wiele lżejsze od kamienia
  • wybór płytek rektyfikowanych pozwoli ukryć miejsca ich złączeń
  • doskonale pasują do każdej aranżacji, ale by uniknąć wrażenia „ciężkiego wnętrza”, lepiej nie układać tych płytek na wszystkich ścianach, wystarczy na jednej.

Jeśli mowa o każdej aranżacji, to rzeczywiście te płytki doskonale wyglądają we wnętrzach, w których stawia się na naturalność. Stąd ich popularność, gdy mowa o stylu skandynawskim. Jednak wybierane są również do wnętrz nowoczesnych czy także – industrialnych. Bardzo bogaty wybór płytek sprawia, że można dostosować ich strukturę i kolory do każdej przestrzeni. Zarówno gdy mowa o ścianach, jak i o podłogach. Płytki kamieniopodobne  to doskonały pomysł i na taras oraz do wykorzystania w przestrzeni wokół domu.

Gres w roli kamienia

Oferta rynku płytek jak kamień jest bardzo bogata. Chociaż najczęściej są gresem, wytwarzane dzięki najnowszym technologiom, opracowywane przez projektantów, mogą wyglądać jak dowolnie wybrany rodzaj kamienia. Marmur czy granit, to ulubione rozwiązania. Dom, dzięki nim, staje się przestrzenią naprawdę wyjątkową. Warto jednak zapoznać się z pełną propozycją, ponieważ rynek płytek kamieniopodobnych rozwija się cały czas. Więcej wzorów i aranżacji można znaleźć pod tym adresem https://www.eplytki.pl/catalogsearch/result/?q=p%C5%82ytki+jak+kamie%C5%84 Wybierając gres, wyglądający jak marmur i przeznaczony do układania na podłodze, koniecznie należy zwrócić uwagę na to, by był antypoślizgowy. Natomiast płytki imitujące kamień, które trafią na zewnątrz (taras, balkon, elewacja), muszą być mrozoodporne i z wyraźną wskazówką, że można układać je poza wnętrzem domu.

Udostępnij