Nowości - Płytki

Płytki ABK, włoskie inspiracje naturą

Płytki ABK, włoskie inspiracje naturą

Płytki ABK to włoskie płytki o wyraźnych i zamierzonych inspiracjach naturą. Są ekologiczne ze względu na zastosowane technologie, ale i dzięki bliskiemu naturze wzornictwu. Ten wyjątkowy gres może przypominać marmur lub nawet – toń oceanu. Rozsądna cena sprzyja wyborowi płytek właśnie tego producenta.

Jak mogą wyglądać włoskie płytki ABK?

Płytki ABK produkowane są od 1992 roku i od początku cieszą się zainteresowaniem Klientów. Od razu dostrzeżono ich nowoczesność, estetykę i wykonanie na najwyższym poziomie. Na polskim rynku dostępne są w bardzo wielu wariantach, jako płytki ścienne i podłogowe, ale i jako płytki do stosowania na zewnątrz. Mogą imitować drewno, kamień lub marmur. Ich błyszcząca lub matowa powierzchnia wywołuje również skojarzenia z wodami mórz lub oceanów. Dzieje się tak dlatego, że różne odcienie szarości i faktura gresu, delikatnie pocieniowanego, rzeczywiście mają coś wspólnego z wyglądem oceanu.

Płytki ABK w odcieniach szarości

Szarość w różnych odcieniach, od bardzo jasnych po grafit, w najwyższej jakości, wyprodukowany z niezwykłą starannością i dzięki najlepszym technologiom. Tak w skrócie można opisać kolekcję nazwaną przez producenta ABK Ceramiche Atlantis. To płytki dla koneserów piękna i tych, którzy lubią wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym.

Stylową szarość płytek można „przełamać” naturalnym drewnem w postaci dodatków, lub też – płytek drewnopodobnych, które także znajdują się w ofercie firmy ABK. Poniżej dostępne na eplytki.pl produkty ABK https://www.eplytki.pl/catalogsearch/result/?q=abk

Płytki drewnopodobne

Płytki włoskie ABK drewnopodobne można zastosować na wiele sposobów. Najczęściej i chyba też najlepiej, sprawdzają się na podłogach. Jednak – jak można zauważyć na zdjęciu powyżej, doskonale komponują się również z szarościami płytek ściennych i podłogowych, ocieplając wnętrza i nadając im oryginalności.

Płytki ABK poza domem

Zarówno płytki drewnopodobne, jak i występujące w odcieniach szarości lub będące imitacją kamienia czy marmuru, można układać również w przestrzeni poza domem. Mogą więc śmiało stać się ozdobą tarasu, balkonu, schodów zewnętrznych. Zawdzięczają to swojej wysokiej jakości i przede wszystkim trosce producenta o to, by spełniały wymogi bezpieczeństwa oraz zachowały trwałość w trudnych warunkach atmosferycznych. O bezpieczeństwie można mówić np. wówczas, gdy płytki są antypoślizgowe. Natomiast o trwałości – gdy są mrozoodporne. O obu tych właściwościach płytek można więcej przeczytać pod następującymi adresami https://www.eplytki.pl/blog/antyposlizgowosc/ https://www.eplytki.pl/blog/wlasciwosci-plytek/ Warto też wspomnieć, że płytki ABK występują w wielu rozmiarach, m.in. jako płytki o wymiarach 20×120; 20×170; 40x170cm. Pozwala to to swobodę aranżacji i wdrażanie nawet najbardziej nietypowych projektów.

Marmur i piękno skał

Piękno płytek marmuropodobnych, wyprodukowanych z zastosowaniem najlepszych technologii i dobrze zaprojektowanych, pozostaje bezdyskusyjne. Marmur kojarzy się z elegancją i klasyką. Tak też wyglądają wnętrza, w których zdecydujemy się na ułożenie płytek ABK, wyglądających jak marmur.

Płytki te najczęściej występują w rozmiarach 60x60cm lub 60x120cm, pozwalających na wyeksponowanie wszystkich walorów marmuru, układanego na podłogach i na ścianach. Potwierdzają to prezentowane zdjęcia.

Płytki ABK jak marmur na podłodze

Jak wiele pomysłów na marmur można mieć w jednym pomieszczeniu, widać na zdjęciu poniżej. Płytki marmuropodobne znalazły się na podłodze, na ścianach i na schodach wewnętrznych. Pomimo tego nie można mówić o przesycie, ponieważ na tym właśnie polega prawdziwa sztuka aranżacji wnętrz – stosując produkty uniwersalne i ponadczasowe, nie przekracza się granicy dobrego smaku.

Płytki włoskie ABK na podłodze, na ścianie i na schodach

Udostępnij