Nowości - Płytki

Płytki jak cegła. Doskonałe rozwiązanie dla domu

Płytki jak cegła. Doskonałe rozwiązanie dla domu

Płytki jak cegła od kilku lat stały się bardzo modne. Łączą elegancję z ekologią, nie rujnują budżetu, zdobią ściany zarówno w środku domu, jak i na zewnątrz. Są nowoczesną, praktyczną i ciekawą propozycją dla tych, którzy lubią oryginalne rozwiązania lub chcą stworzyć w domu klimatyczne miejsce.

Płytki do domu i na zewnątrz

Wielką zaletą płytek cegłopodobnych jest to, że można je układać zarówno wewnątrz domu, jako płytki ozdobne, ale też na zewnątrz, jako płytki elewacyjne. Niektóre rodzaje płytek cegłopodobnych od razu spełniają oba warunki – są na tyle eleganckie, by mogły zdobić wnętrza domu, ale też – dzięki trosce producentów – od razu mrozoodporne. Wówczas ten sam kolor płytek cegłopodobnych można układać i w środku, i na zewnątrz. To wielki plus zwłaszcza wówczas, gdy po pierwsze bardzo nam się podobają, po drugie – gdy dbamy o jednorodność stylu i wreszcie po trzecie – gdy zakupu dokonujemy tylko raz, w jednym miejscu i z pewnością uzyskania najniższej ceny. Takie płytki, do zastosowania zarówno ns ścianie w salonie lub w kuchni, ale i na elewacji domu, mogą wyglądać np. tak:

Płytki cegłopodobne – postaw na oryginalne wnętrza

Dostępne są w wielu wzorach, kształtach i kolorach. Mogą mieć powierzchnię gładką lub chropowatą, jednokolorową lub dekorowaną. Występują w różnych rozmiarach, chociaż zdecydowana większość ma rozmiary tradycyjnych cegieł, używanych w budownictwie. Płytki cegłopodobne to naprawdę interesujące rozwiązanie, dające ogromną możliwość wyboru. Najczęściej jednak Klienci wybierają kolory klasyczne i „bezpieczne”, a więc naturalny odcień cegły, biel, szarość, czerń. W końcu płytki imitujące cegły mają pełnić rolę ozdoby „naturalnej”, przywołującej skojarzenia z surowymi wnętrzami kamienic. Chociaż oczywiście, odpowiednio dobrane i ułożone, płytki jak cegła mogą ocieplić wizerunek domu. Wówczas warto wybrać odcienie beżu lub naturalny, tradycyjny kolor cegły, w różnych odcieniach czerwieni. Dzięki temu trudno będzie je odróżnić od prawdziwych cegieł.

Różne pomysły zastosowania płytek cegłopodobnych

Można ułożyć je na całej ścianie w łazience, w kuchni czy w salonie. Można też tylko nimi udekorować wybrane elementy, np. obudowę kominka lub nietypową ścianę, kolumnę, miejsce na barek. Pomieszczenia, w których zastosowano płytki cegłopodobne zyskują swoisty charakter, industrialny, loftowy lub rustykalny. To zależy od tego, jakie płytki i jaki ich kolor zostanie zastosowany. Klienci wybierają różne wersje tych płytek. Tym, co dodatkowo ich zachęca, poza oryginalnym wyglądem, jest niska cena. A jeśli doda się do tego odporność tych płytek na uszkodzenia czy też na ścieranie, to okazują produktem naprawdę wartym zakupu. Co ciekawe, płytki cegłopodobne można układać zarówno z użyciem fugi, jak i wybrać wersję bez fug. Jeśli jednak ściana ma wyglądać bardziej autentycznie, warto zastosować fugę najbliższą tej tradycyjnej, stosowanej w budownictwie, czyli szarą.

Najlepsze pomysły na ściany cegłopodobne

W zasadzie płytki cegłopodobne pasują do każdego wnętrza. Nie są wymagające, ale jednak w niektórym „towarzystwie” prezentują się lepiej. Z czym wobec tego można połączyć płytki wyglądające jak cegła? Na pewno z drewnem i betonem, czyli surowcami naturalnymi. Cegła i płytki to wnętrze w stylu rustykalnym, czyli prostym i ciepłym. To połączenie może się sprawdzić w salonie i w kuchni. Warto je zastosować, jeśli lubi się wnętrza tradycyjne. Natomiast dla zwolenników wnętrz industrialnych i loftowych, idealne okazuje się połączenie płytek jak cegła z elementami betonowymi. Surowy charakter wnętrz niewątpliwie ma swoich zwolenników wśród ludzi młodych, nawiązujących swoimi wyborami do surowych wnętrz z połowy XX wieku. Jeśli ktoś woli bardziej urozmaiconą wersję płytek jak cegła, ma do wyboru wersję dekorowaną:

Ciekawe propozycje wykorzystania płytek cegłopodobnych mają projektanci https://www.eplytki.pl/projektanci. Można więc uznać, że płytki cegłopodobne mają w sobie coś uniwersalnego, pozwalającego połączyć piękno z wygodą, a tradycję z nowoczesnością, przy zachowaniu ich funkcjonalności i zdecydowanego charakteru.

Udostępnij