Porady - Płytki

Przedpokój i płytki. Postaw na wygodę

Przedpokój i płytki. Postaw na wygodę

Przedpokój i płytki to idealne połączenie do każdego domu i mieszkania. Płytki można ułożyć zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Docenia się wówczas ich funkcjonalność i wygodę sprzątania. Nowoczesne płytki, gres o specjalnych właściwościach, płytki jak drewno, cegła, metal czy cement. Twój przedpokój naprawdę może być dostosowany do Twoich marzeń o pięknym i oryginalnym domu.

Przedpokój i płytki na podłodze

Przedpokój to pierwsze miejsce, które widzisz, wchodząc do domu, stąd może pomysł, by nazywać go wizytówką domu. Czy tak jest rzeczywiście? Nawet jeśli nie w każdym przypadku, bo zdarza się, że rezygnujemy z tradycyjnie rozumianego przedpokoju, to pierwsze wrażenie rzeczywiście się liczy. I naprawdę potrzebne jest miejsce, w którym można zostawić wierzchnie okrycia czy ociekające deszczem parasolki. Problemem mogą być również buty, zwłaszcza jesienią i zimą. Odpowiedź na pytanie, czy błoto, wodę, piasek łatwiej usunąć z dywanu, czy jednak z płytek, jest oczywista. Płytki warto ułożyć chociaż przy samym wejściu, żeby ułatwić sobie sprzątanie, ale też żeby zapobiec zniszczeniu podłogi w dalszej części domu.

Jakie płytki wybrać na podłogę?

Płytki w przedpokoju, idealne na podłogę, to przede wszystkim gres. Pod tym adresem https://www.eplytki.pl/plytki-ceramiczne/gres/gres-podlogowy.html znaleźć można dziesiątki propozycji płytek podłogowych. Znaczna ich część zyskała status bestsellerów, ze względu na cenę, ale i z powodu swoich walorów estetycznych. Względy praktyczne są oczywiste, ponieważ te płytki wyprodukowano z konkretnym przeznaczeniem, czyli do ułożenia na podłodze.


Przedpokój i płytki na ścianie

Płytki w przedpokoju, ułożone na ścianie, to także świetny pomysł. Jeśli ustawisz meble, a po kilku miesiącach zechcesz je zmienić lub zwyczajnie przesunąć – na ścianie pokrytej farbą zobaczysz przebarwienia. Zwykłe, pomalowane tylko ściany, łatwo jest zabrudzić lub odbarwić nawet samymi ubraniami, które powiesisz na wieszaku. Jeśli masz psa, temat jest jeszcze bardziej skomplikowany, ponieważ pies nie zawsze zrozumie, że ściany dotykać nie należy. Zresztą nie tylko pies. Kto, przynajmniej raz na jakiś czas, nie dotknie ściany ręką, nie zahaczy o nią wnoszonymi do domu przedmiotami… Płytki na ścianie ułatwiają życie, ponieważ są bardziej odporne na zabrudzenia, kontakt z wodą czy delikatne zadrapania domowych zwierząt. Nie musisz układać ich na wszystkich ścianach. Wystarczy, jeśli płytki znajdą się na jednej ścianie, np. tej głównej, najczęściej użytkowanej, przy której ustawiono meble, na której umieszczono kontakt lub wieszak na ubrania. Propozycji płytek na ścianę do przedpokoju naprawdę jest wiele…

Co zapewniają płytki na ścianie?

Estetykę – możesz wybierać spośród setek wzorów i kolorów, dostosowując płytki w przedpokoju do wystroju całego wnętrza. Tutaj wybór naprawdę jest ogromny, Twój przedpokój może mieć ściany z płytek drewnopodobnych, marmurowych, wyglądających jak kamień, cegła, metal, beton. Może być również z płytek w niemal dowolnych kolorach i wzorach, włącznie z płytkami z nadrukiem, zindywidualizowanym, np. przedstawiającym Twoje ulubione zdjęcia z wakacji.

Wygodę – sprzątanie zajmie chwilę, zarówno podłogi, jak i odświeżenie ścian. Ułożenie płytek na ścianach daje ten komfort, że przez wiele lat nie musisz myśleć o zmianach czy malowaniu. Płytki na podłodze, odporne na ścieranie, najlepiej też antypoślizgowe, odkurzysz lub umyjesz błyskawicznie. To samo ze ścianami, nie musisz się niczym martwić.

Oszczędność – płytki układasz albo raz na całe życie, albo raz na co najmniej kilka lat, dopóki Ci się nie znudzą. W przypadku znudzenia się – nie musisz ich skuwać, można je pomalować lub nakleić płytki na płytki https://www.eplytki.pl/blog/klejenie-plytek-na-plytki-pomysl-na-szybki-remont/

Zainspiruj się…

Jak wiele w wystroju wnętrz zmieniają płytki, świadczą choćby poniższe zdjęcia. Ten sam przedpokój, a płytki drewnopodobne, gres lub płytki imitujące kamień – odmieniają wnętrze, zmieniając jego charakter. Warto więc wybrać płytki do przedpokoju, na ścianę i na podłogę, by zyskać pewność, że zdecydowało się najlepiej. Wygoda, estetyka i cena – to zalety płytek w przedpokoju. Zalety nie do podważenia.

Gres i płytki jak cegła
Płytki jak kamień i gres
GresUdostępnij