Płytki w kwiaty. Łazienka jak ogród

Płytki w kwiaty mogą stać się miłą odskocznią. Nie wszyscy są zwolennikami wciąż modnej szarości. Tęsknota za naturą, potrzeba ciepłych i żywych barw czy kontaktu z przyrodą – nie przemija. Dlaczego więc nie płytki w kwiaty? Okazuje się, że projektanci i producenci płytek są zgodni – to dobry pomysł.

Gres i szkło. Czas na kolory

Po czasach szarości i płytek jak beton, o których pisano np. tutaj https://www.eplytki.pl/blog/lazienka-minimalistyczna-szarosc-plytek-brak-dodatkow/ do łask wracają też tradycyjne płytki dekorowane. Łazienka może żyć kolorami i kwiatami, a wejście do niej ma prawo kojarzyć się z wejściem do ogrodu. Wystarczy zadbać o płytki, wprowadzając odpowiednie dekory. Łazienka jak dżungla, łazienka jak ogród czy park. Wszystko jest możliwe, dzięki płytkom – ceramicznym lub szklanym. Oczywiście można próbować stworzyć w łazience prawdziwy ogród, ozdabiając ją żywymi roślinami, ale nie wszyscy mają takie możliwości. Po pierwsze – łazienka musi być duża, a po drugie – pojawia się problem światła, czyli przydałoby się również okno, które w łazience bywa kontrowersyjne, zwłaszcza gdy dom lub mieszkanie sąsiadów znajduje się naprawdę blisko. Trudno też efekt ogrodu w łazience uzyskać wyłącznie dzięki lustrom, odbijającym żywe rośliny. Rozwiązaniem godnym polecenia okazują się wówczas płytki w kwiaty i w liście, połączone z płytkami jednobarwnymi, ale w odcieniach zieleni lub naturalnego drewna.

Płytki jak ogród

Motywy kwiatowe na płytkach są naprawdę wyraziste. W związku z tym niekoniecznie trzeba od razu umieszczać je na wszystkich ścianach. Wystarczy jedna z nich lub częściej tylko – dodanie płytek w kwiaty, będących pojedynczymi dekorami. Takie zastosowanie mogą mieć np. płytki Paradyż

płytkami szklanymi, oferowanymi w ponad dwudziestu wzorach, o zróżnicowanej kolorystyce. Na pewno przeznaczone są dla tych, którzy lubią kwiaty, kolory i zdecydowane motywy. Są również dla ludzi, którzy szarości lub bieli we własnej łazience po prostu nie zaakceptują.

Klientom, lubiącym kwiaty, jednak w wydaniu nieco bardziej stonowanym, mogą spodobać się np. takie propozycje:

Płytki w kwiaty lub w liście, bliskie naturze, pozwalają wybierać pomiędzy tradycyjnymi rozwiązaniami, czyli płytkami ceramicznymi, a tymi, które spotykamy zdecydowanie rzadziej – mowa o płytkach szklanych. Są one traktowane jako dodatek, dekor, który odmienia wnętrze i uzupełnia wzory i motywy, występujące na płytkach ceramicznych.

Dodatki

Efekt ogrodu lub łąki w łazience mogą wspierać różne dodatki. By być jak najbliżej natury, można postawić na drewno. Drewniana podłoga w łazience to wyzwanie, ale podłoga z płytek drewnopodobnych, dająca złudzenie prawdziwego drewna – już nie. Poleca się również bambusowe maty lub drewniane dodatki w wystroju, włącznie z łazienkowymi meblami. Innym rozwiązaniem są ciemnozielone płytki na ścianach. Ich kolor to kolor liści, kojarzony z naturą, pięknem i przyrodą. Mogą jednak „przyciemnić” łazienkę, więc projektanci wnętrz proponują tu inne rozwiązanie. Płytki ciemnozielone mogą pojawić się jako dodatek, a zieleń warto wprowadzić np. dobierając ciemnozielone ręczniki lub inne elementy wystroju łazienki. Dla naprawdę odważnych – poleca się również fototapety, które mogą zdeterminować klimat pomieszczenia. Jednak – okazują się one mniej trwałe i mniej praktyczne w użytkowaniu niż tradycyjne płytki ceramiczne. Ważna wskazówka – w sytuacji, gdy stawiamy na tak wyraziste dodatki, jak kwiaty, liście, efekty łąki czy dżungli – postawmy też na jakość produktów. Tutaj liczy się każdy szczegół, gra światła lub połysk na dekorach. Dlatego warto wybrać produkty najwyższej jakości. Na stronie https://www.eplytki.pl/ wcale nie kosztują dużo, a jakość zawsze jest ich mocną stroną.

Ogród w łazience dla dzieci

I na koniec, jeśli już mowa o płytkach w kwiaty i bliskich naturze – coś dla najmłodszych użytkowników lub nawet – posiadaczy swoich dziecięcych łazienek w domu. Nieco przekory – nie kwiaty, a owady, pszczółki, motylki, robaki… Też bliskie naturze, a mogą stać się cenną kartą przetargową, zachęcającą do kąpieli… Zwłaszcza że koszt tych płytek, to zaledwie kilka złotych…