Projektowanie Wnętrz

Mieszkanie od dewelopera – zaoszczędź na urządzaniu

Mieszkanie od dewelopera – zaoszczędź na urządzaniu

Mieszkanie od dewelopera może oznaczać otrzymanie mieszkania na różnych etapach wykończenia, gdyż żadne przepisy nie określają tego jednoznacznie. Zazwyczaj należy przygotować się na niemałe wydatki, ale jak wszędzie – można szukać rozwiązań, które pozwolą je zminimalizować.

Mieszkanie w stanie deweloperskim, czyli…

Mieszkanie, które deweloper oddaje nabywcy, wyposażone jest w niezbędne minimum, czyli okna i parapety, drzwi wejściowe, wylewkę na podłodze, ściany z gładzią gipsową, najczęściej pomalowane na biało. Dodatkowo zakres podstawowy obejmuje instalację elektryczną, centralne ogrzewanie, wentylacyjną oraz doprowadzone złącza instalacji wodno-kanalizacyjnej. Reszta wykończenia należy do właściciela, który musi przygotować się na wielotysięczne wydatki.

O jakich wydatkach mowa?

Mieszkanie od dewelopera to dopiero początek. Specjaliści szacują, że do każdego metra nowego mieszkania należy doliczyć co najmniej 1 tysiąc złotych na wykończenie. Co najmniej, ponieważ wcale nie jest tak, że wykończenie niewielkiego mieszkania, np. 40 m2 to 40 tysięcy. Są pewne elementy stałe, niezależne od powierzchni mieszkania, które tę cenę podwyższają. Mowa np. o łazience. Do tej kwoty nie wlicza się także wyposażenia kuchni, a to może być wydatek rzędu kilku lub bardziej – kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak rozsądne rozwiązania i dobre decyzje pozwolą przy pracach wykończeniowych i urządzaniu zaoszczędzić nawet 30-50 % kwoty. Jak się do tego zabrać?

Zdecyduj, kto i za ile urządzi Twoje mieszkanie

Może to zrobić deweloper. Może to być specjalistyczna firma, polecana przez dewelopera czy znaleziona w Internecie. I możesz zająć się tym sam.

Wersja – deweloper

Jeszcze kilka lat temu mieszkanie od dewelopera przegrywało z mieszkaniem z rynku wtórnego. Wynikało to z konieczności zmagania się z ekipami remontowymi i wieloma trudnościami, które czekały na właściciela mieszkania. W obecnych czasach wszystko się zmieniło. Mieszkania na rynku pierwotnym sprzedają się wręcz doskonale. Kupujący chcą wykończyć swoje mieszkanie według własnego gustu, z wymarzoną aranżacją, modnie i nowocześnie, na coraz wyższym standardzie. Zdarza się, że deweloper (w wersji premium) oddaje mieszkanie już wykończone i urządzone, często w porozumieniu z odbiorcą konkretnego lokalu. Może to być opcja wygodna, ale niekoniecznie najtańsza, ponieważ nabywca mieszkania nie wybiera sobie dostawców lub sklepów, w których dokonuje się zakupów. Nie wybiera również wykonawców remontu, więc po prostu musi zaakceptować warunki i ceny dewelopera. O oszczędzaniu, w tej wersji, mówić jest trudno.

Wersja – specjalistyczna firma wykańczająca mieszkania deweloperskie

Internet oferuje tysiące firm budowlanych i remontowych, które specjalizują się w pracach wykończeniowych mieszkań deweloperskich, podając przybliżone ceny.

  • Wersja podstawowa, nazywana też ekonomiczną, to średnio 500-600 zł/m2
  • Wersja standard – 700 – 800 zł/m2
  • Opcja premium, czyli na wyższym poziomie, a wykorzystaniem droższych materiałów i rozwiązań w wyższym standardzie, to minimum 1000 zł za 1 metr kwadratowy.

Ceny nie uwzględniają mebli i wyposażenia, ale np. pomalowanie całego mieszkania, zamontowanie drzwi wewnętrznych, ułożenie płytek ceramicznych lub paneli na podłogach, w łazience i w kuchni, montażu ceramiki i armatury.

Wersja – urządzanie mieszkania od dewelopera we własnym zakresie

Samodzielnie znajdujesz ekipę remontową, nawiązujesz współpracę z projektantem wnętrz, robisz zakupy w wybranych przez siebie sklepach, najlepiej internetowych, gdyż dopiero wówczas odczujesz różnicę w cenie. Zaoszczędzisz w ten sposób naprawdę dużo, nawet ok. 30 – 50% kwoty, którą należałoby zapłacić deweloperowi. Robiąc zakupy w sklepie internetowym, masz szanse na rabaty, bezpłatną dostawę. Sam też wybierasz miejsca, w których znajdziesz najlepsze ceny. Gdy mowa o urządzeniu całego domu lub mieszkania, te oszczędności można liczyć w dziesiątkach tysięcy złotych. Na samych płytkach, jeśli kupisz je na https://www.eplytki.pl/, możesz zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych. Na pewno poświęcisz takim zakupom trochę czasu, jednak da się on przeliczyć na dokonane oszczędności.

Jak zaoszczędzić rozsądnie? Wybrać opcję online

W wielkim skrócie – ta wersja online to wersja, na której zaoszczędzisz co najmniej kilka tysięcy złotych i na pewno nie zostaniesz bez profesjonalnej opieki. Chodzi nie tylko o zakupy w sklepie internetowym, ale też o skorzystanie z pomocy projektanta online. Dzięki temu oszczędzasz i zyskujesz:

  • Najniższą cenę
  • Wygodę
  • Oryginalny i piękny dom
  • Szybką i miłą współpracę z profesjonalistą
  • Specjalne rabaty na https://www.eplytki.pl/

W tym celu należy znaleźć projektanta online – pod tym adresem https://www.eplytki.pl/projektanci, korzystając z jego gotowych projektów lub zamawiając zindywidualizowany projekt pod wymiar. Ale by było jeszcze taniej, sam (chociaż pod nadzorem projektanta) dokonujesz pomiarów i przekazujesz je projektantowi. O tym, jak skorzystać z usług projektanta online, więcej napisano tutaj https://www.eplytki.pl/blog/projekt-wnetrz-online-zamow-bez-wychodzenia-z-domu/

Udostępnij