Porady - Łazienka

Jak wybrać brodzik do łazienki? Zauważ nowości

Jak wybrać brodzik do łazienki? Zauważ nowości

Jak wybrać brodzik do łazienki? Odpowiedź na pytanie nie jest prosta. Być może najłatwiej wybrać kolor, stawiając na klasykę, czyli biel. Jednak interesująco wygląda również brodzik w kolorze czarnym… Dochodzą więc kolejne elementy: kształt, rozmiar, głębokość, materiał, z którego brodzik jest wykonany… I na koniec cena… Na koniec, ponieważ na stronie https://www.eplytki.pl/ z ceną problemów nie ma, zawsze jest najlepsza. Więc jak ogarnąć resztę? Zwłaszcza jeśli szukamy brodzika praktycznego i wygodnego?

Jak wybrać kształt brodzika?

Wybierając brodzik do łazienki, warto zacząć od zwizualizowania sobie jego kształtu. Klasyczne brodziki najczęściej występują w czterech kształtach. Są: prostokątne, kwadratowe, półokrągłe lub z delikatnym ścięciem jednego z rogów. Brodziki prostokątne lub kwadratowe spotykamy w łazienkach chyba najczęściej. Są idealne do zamontowania we wnękach i w rogach pomieszczeń. Ciekawostką są brodziki z odlewu mineralnego, mające m.in. kształt trapezu. Klasyczne brodziki, ze względu na różne wymiary, mogą być zarówno tzw. zwykłymi brodzikami, jak i – w przypadku, gdy mamy w łazience więcej miejsca – stworzą przestrzenną strefę do kąpieli. Można ją wówczas „zamknąć” nie tylko tzw. zwykłą kabiną prysznicową, ale też przesuwanymi drzwiami. Można też tę przestrzeń zostawić otwartą. Kolejny typ – brodzik półokrągły doskonale sprawdza się w małych łazienkach lub wówczas, gdy na prysznic przeznaczamy w łazience naprawdę niewiele miejsca. Umieszczony w rogu łazienki, spełni swoją funkcję i nie zabierze przestrzeni.  

Rozmiar brodzika

Rozmiar brodzika do łazienki najlepiej dostosować do rozmiaru łazienki, oczywiście z uwzględnieniem naszej wygody. Producenci pozwalają wybierać, jednak najbardziej popularne wymiary brodzików to 80×80 cm i 90×90 cm. Wiadomo, że im większy brodzik, tym większy komfort użytkowników. Powyższe rozmiary swoją popularność zawdzięczają również i temu, że zapewniają wygodę korzystania z prysznica. Brodzik mniejszy, może nie dla wszystkich użytkowników okazać się wygodny. Brodzik większy, jeśli łazienka jest mała, np. w mieszkaniu w bloku, może zdominować to pomieszczenie i może też po postu zajmować zbyt wiele miejsca, utrudniając korzystanie z łazienki, nie pozostawiając miejsca na swobodne otwieranie szafek, funkcjonowanie pralki itp.

Głębokość


Z rozmiarem związana jest głębokość brodzika. Rynek oferuje zarówno takie, które są niemal płaskie, jak i te, które mają głębokość kilkudziesięciu centymetrów. Tutaj warto kierować się potrzebami indywidualnymi, ale warto też pomyśleć o względach praktycznych. Brodzik płytki, zbliżony do płaskiego, spełnia wszystkie wymagania, a jednocześnie, gwarantuje łatwość dostępu do prysznica. Szczególnie ważne jest to w przypadku korzystających z niego osób w zaawansowanym wieku lub tych, którzy ulegli jakiejś kontuzji i mają problem z poruszaniem się. Można też zauważyć, że płytkie brodziki mają teraz swój czas, są popularne i wybierane zarówno do łazienek w domach, jak i w mieszkaniach. Warto jednak przed zakupem takiego brodzika sprawdzić, czy posadzka i instalacje łazienki umożliwiają jego zamontowanie. Wynika to stąd, że niekiedy konieczne może stać się ich dostosowanie do montażu niemal płaskiego brodzika. Brodziki głębokie, które również mają swoich zwolenników, cenione są za ich funkcję zbliżoną do wanny.

Propozycje aranżacyjne – brodziki


Brodzik do łazienki a materiał wykonania


Akryl, stal i konglomerat – to materiały, z których wykonuje się brodziki.
Jaki brodzik wybrać? Klienci najczęściej decydują się na brodziki akrylowe, z co najmniej kilku powodów. Brodzik wykonany z akrylu jest: tani, praktyczny (łatwo go utrzymać w czystości), odporny na ewentualne uszkodzenia i ciepły w kontakcie ze stopami, co docenimy w codziennym użytkowaniu. By brodzik akrylowy naprawdę i na lata właśnie taki był, nie wybierajmy najtańszych modeli. Warto postawić na jakość, czyli tzw. jakość za rozsądną cenę.  Brodzik najtańszy może się zbyt szybko zniszczyć. Jest jednak w dziedzinie brodzików i nowość – to brodziki z odlewu mineralnego. Uważane są za produkty z tzw. wyższej półki. Wyróżnia je niezwykła gładkość, głębia koloru i łatwość pielęgnacji. Dzieje się tak dzięki temu, że odlew mineralny nie pozwala na zakotwiczenie się w nim jakimkolwiek cząsteczkom lub mikroorganizmom. Stąd te zalety – wspomniana gładkość i odporność na zabrudzenia. To produkt nowoczesny i ekskluzywny, który szybko zyskuje popularność.


Udostępnij