Porady - Płytki

Oblicz potrzebną ilość glazury

Oblicz potrzebną ilość glazury

By uniknąć niepotrzebnych wydatków, składania ponownych zamówień w celu uzupełnienia ilości płytek, oblicz potrzebną ilość glazury. Wykańczanie nowego domu lub remont mieszkania przebiegną szybko i bez niepotrzebnych wydatków.

Zrób dokładne pomiary

Przy obliczaniu ilości płytek punktem wyjściowym jest wymierzenie powierzchni (ile m2), która ma być pokryta płytkami.
Przy wyliczeniu metrów potrzebnych nam płytek, trzeba wziąć pod uwagę:
1. Metodę układania – zdecyduj – bezspoinowo czy spoinowo? Ważna jest szerokość i to, w jaki sposób układane są spoiny.
2. Ewentualne straty, które mogą powstać przy układaniu płytek.
3. Uwzględnić zapas na przyszłość (czyli ilość płytek potrzebną przy ewentualnych naprawach). Płytki zakupione później i pochodzące z innej partii mogą się bowiem różnić tonacją.
4. Zakupić około 10%-15% więcej płytek, niż wynikałoby to z wielkości powierzchni do wyłożenia. Pewna ilość płytek może uszkodzić się podczas przycinania lub wycinania otworów pod kontakty, itp.
Zawsze lepiej, gdy kilka płytek nam zostanie, niż gdyby miałoby ich zabraknąć.

Oblicz potrzebną ilość glazury i trzymaj się planu

Na początku należy wybrać wzór płytek. Wtedy mamy informację o ich wymiarach oraz o dostępnych elementach dekoracyjnych w postaci listew czy cygar. Obliczenia należy zacząć od narysowania każdej płaszczyzny łazienki na kartce w kratkę, przyjmując przykładowo, że 1 kratka to 0,5 metra. Zaznaczamy dokładnie otwory okienne i drzwi oraz rozmieszczenie urządzeń sanitarnych. Wszelkie kompozycje z płytek najlepiej zgrać z funkcjonalnością łazienki, np. wizualnie można wytyczyć strefę wokół kabiny, wanny, umywalki czy sedesy. Płytki ceramiczne w łazience najczęściej układamy do sufitu, ale można też do określonej wysokości. W pierwszym przypadku ilość rzędów płytek wylicza się, dzieląc wysokość ściany przez wysokość płytek. Uwzględniamy tutaj również szerokość spoiny między nimi (zazwyczaj wynosi ona od 3 do 5 mm), a także elementy dekoracyjne. Odliczamy też powierzchnię większych otworów. Bardzo rzadko zdarza się, że nie ma potrzeby przycinania płytek, dlatego najlepiej układać je od górnego rzędu, aby niepełne elementy znalazły się przy podłodze, gdzie będą najmniej widoczne. W przypadku, kiedy płytki ceramiczne mają pokryć tylko fragment ściany -do pewnej jej wysokości, możemy policzyć dokładnie ilość potrzebnych płytek. Znając wysokość płytek wyznaczamy miejsce, do którego mają one sięgać. W tej sytuacji nie ma potrzeby przycinania elementów, można więc układać płytki od dolnego rzędu.

Rozważ opcję zatrudnienia projektanta wnętrz

Ale jednym z najlepszych rozwiązań jest zatrudnienie doświadczonego projektanta, który wszystko zrobi najlepiej. Możesz skorzystać z pomocy projektanta onlinehttps://www.eplytki.pl/projektanci a zaoszczędzone pieniądze i czas – wydać na przyjemności.

Udostępnij